icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Томатіс-терапія в Києві

Томас терапія - інноваційний підхід до терапії для дітей у Києві, реалізований Клінікою Центру Стимуляції Мозку (ЦСМ). Наші висококваліфіковані спеціалісти використовують сучасні методи та технології для ефективного розвитку дітей з різними особливостями. Використовуючи індивідуальний підхід та ігрові елементи, ми створюємо комфортне середовище, сприяючи здоров'ю та психічному розвитку кожної дитини.

Томатис-терапія для дітей в Києві

Фахівці

Кашура Алла В'ячеславівна
Кашура Алла В'ячеславівна

Завідуюча відділення психіатрії клініки ЦСМ, дитячий психіатр

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Томатіс-терапія в Києві

Томатіс-терапія – це інноваційний підхід до відновлення та стимуляції мозкової діяльності та загального розвитку особистості, розроблений французьким вченим і винахідником Альфредом Томатісом у 1950-х роках. Основна ідея методу томатіс полягає в тому, що мозок може бути «перепрограмований» за допомогою звукових стимулів, адже слух – не тільки фізичний процес, а ще й психічний та емоційний. Звук, який чує людина, впливає на її нервову систему, мозок, поведінку.

Що таке томатіс-терапія?

Це спосіб використання музики та звукових впливів для стимуляції мозку та покращення функцій організму. Під час сеансу пацієнти носять навушники, через які вони слухають спеціально підготовлені звуки/музику. Характеристики, що відрізняють їх від звичайних мелодій:

Ефективність томатіс-терапії підтверджена численними дослідженнями. Вона допомагає покращити слух, пам'ять, увагу, концентрацію. Цей метод може бути корисним для покращення когнітивних функцій, загального рівня інтелекту та творчих здібностей людини, наприклад, розвитку музичних навичок.

Коли застосовується томатіс-терапія?

Цей метод має широкий спектр показів:

Томатіс може бути достатньо ефективним методом у комплексному лікуванні багатьох захворювань. Терапія не має побічних ефектів і є безпечною для людей будь-якого віку. Результати її застосування можуть відрізнятись, але всі пацієнти зазначають позитивні зміни стану та покращення загального самопочуття, про що свідчать численні відгуки про томатіс-терапію.

Як працює томатіс-терапія?

Є декілька рівнів застосування методики:

 1. Фізичний. Звук, який пацієнти чують під час терапії, стимулює слуховий нерв і мозок, що призводить до поліпшення слуху, мовлення, навчання.
 2. Психологічний. Звук впливає на емоції та поведінку. Це дає змогу знизити стрес, підвищити концентрацію та мотивацію.
 3. Духовний. Звук відкриває нові можливості, допомагає розкрити власний потенціал і покращити якість особистого життя.

Томатіс – це справжнє відкриття у сфері відновлення та стимуляції мозкової діяльності. Методика дає змогу людям з різними проблемами здобути більший контроль над своїм життям та розвиватися до повного потенціалу.

Де пройти томатіс-терапію в Києві?

Наш медичний центр є авторизованим партнером Томатіс Інституту. Ціна томатіс-терапії залежить від кількох чинників, таких як вік і стан пацієнта.

Клініка ЦСМ у Києві – інноватор просування томатіс у дитячу терапію. Важливо, що процедура проводиться на апараті Tomatis Besson швейцарського виробництва. Він ефективніший, ніж аналоги, наприклад, розповсюджений Solisten.

Наші висококваліфіковані фахівці використовують сучасні методи та технології для ефективного розвитку дітей з різними особливостями. Використовуючи індивідуальний підхід та ігрові елементи, ми створюємо комфортне середовище навіть для наймолодших пацієнтів. Комплексно з терапією томатіс у Києві, з вашою малечею може працювати дитячий психіатр. Також доступна консультація дитячого невропатолога. Довірте здоров'я ваших дітей нашим експертам!

Показання

Томатіс-терапія показує високі результати за такими напрямками:

 1. Поліпшення психоемоційного стану. Заняття дозволяють зняти тривожність, усувають пригнічений стан, загальмованість або гіперактивність (в залежності від діагнозу і рекомендованого лікування), сприяють реабілітації після інтенсивних емоційних навантажень.
 2. Розвиток мовлення. Терапія рекомендована при всіх діагнозах, які супроводжуються уповільненим мовним розвитком, складнощами з запам'ятовуванням слів і вираженням думок, а також при заїканні.
 3. Поліпшення координації рухів. Курс процедур рекомендовано пройти дітям з порушеннями розвитку моторики й координації. Пацієнтам, які не в повній мірі можуть контролювати рухи власного тіла.
 4. Розвиток навичок комунікації. Особливо високу результативність в поліпшенні навичок спілкування терапія Томатіс показала у дітей з аутизмом. Також лікування впливає на самосприйняття, розвиток особистості, працездатності, творчих навичок.
 5. Поліпшення інтелектуальних здібностей. Лікування сприяє поліпшенню здатності до навчання, посидючості, швидкості мислення, позитивно впливає на якість письма і читання.
 6. Розвиток творчих навичок. Процедура активізує потяг до творчості, зокрема, позитивно впливає на постановку голосу та розвиток слуху.
 7. Підвищення здатності до вивчення мов. Вправи дозволяють пацієнтові розрізняти звукові тонкощі мови, що вивчається, швидше запам'ятовувати слова і краще розуміти іноземну мову.

До речі, метод Томатіса рекомендований навіть вагітним жінкам на пізніх термінах. Вважається, що процедура Томатіс ще до народження дитини сприяє поліпшенню в майбутньому його психомовного розвитку.

Томатіс-методика є одним з найбільш безпечних методів терапії й тому показана дітям в ранньому віці.

Симптоми

Томатіс-терапія може знадобитися, якщо спостерігаються:

Захворювання

Прямими показаннями до Томатіс-терапії є:

Томатіс-терапія дозволяє розвивати здатність мозку сприймати та запам'ятовувати тільки потрібну інформацію, відокремлюючи «сміття».

Протипоказання

Попри безпеку процедур «Томатіс-терапія», протипоказання до неї є і вони визначаються для кожного пацієнта індивідуально.

Поширеними обмеженнями для Томатіс-терапії є:

Часом після процедури за методом Томатіса у пацієнтів виникають проблеми зі звичними поведінковими навичками, але вони проходять через 7-14 днів після закінчення курсу.

Процедура

До початку лікування пацієнтові необхідно пройти мінімум обстежень:

Перед початком сеансу Томатіс-терапії пацієнт одягає провідні навушники з кістковою провідністю, через які транслюються особливим чином оброблені аудіозаписи. Зазвичай, це твори Моцарта або композиції у виконанні григоріанського хору, оскільки в них багато високочастотних звуків. Під час процедури Томатіс в «Центрі стимуляції мозку» пацієнт може займатися чим завгодно, оскільки заняття триває до 2 годин.

Аудіо-психо-фонологія, завдяки спеціальній обробці аудіодоріжки і постійній швидкій зміні частоти та інтенсивності звуку, впливаючи на м'язовий апарат вуха, активізує слухові й моторні функції. Перед проведенням курсу терапії параметри звукового сигналу, який транслюється в ході процедури, підбираються персонально, спираючись на існуюче порушення, що вимагає корекції.

Ефекти від процедури

Метод Томатіса, розроблений в 50-х роках минулого століття, за десятиліття активного застосування довів свою ефективність.

У числі ефектів Томатіс-терапії слід назвати:

Зазвичай, процедура робить позитивний вплив відразу в декількох сферах, в загальному підвищуючи якість життя пацієнта. Багаторічна практика показує, що діти, яким проводились слухові тренування, краще розуміють сенс почутого, швидше запам'ятовують необхідну інформацію. Наприклад, одним з частих ефектів такого лікування стає поява здібностей до мов. У дитини з'являється інтерес до навчання, оскільки інформація запам'ятовується швидше і простіше, підвищується успішність. В результаті досягнутих успіхів, дитина стає більш впевненою, у неї з'являються власні цілі, підвищується активність, а слід за нею і здатність контролювати різноманітні рухи тіла і управляти ними, фантазія, пам'ять, здатність до роздумів.

Ефект слухових тренувань зберігається роками, а в багатьох випадках і на все життя.

Переваги процедури

Томатіс-терапія - це високоефективна процедура, яка має низку незаперечних переваг. Серед них:

Крім цього, терапія Томатіс в «Центрі стимуляції мозку» дає можливість використовувати запис голосу матері під час лікування.

Відео

Переваги лікування в «Центрі стимуляції мозку»

Чому варто вибрати наш центр для лікування за методом Томатіса? Всі наші пацієнти отримують такі переваги:

 1. Процедура проводиться на апараті Tomatis Besson (Швейцарія), який більш ефективний, ніж поширений Solisten.
 2. Висока ефективність, яка помітна незабаром після закінчення курсу терапії.
 3. Довгостроковий позитивний ефект процедур.
 4. Безболісність і неінвазивність.
 5. Безпека, оскільки відсутній ризик зараження.
 6. Консультації досвідчених фахівців.
 7. Використання тільки сучасних протоколів лікування, які відповідають українським та міжнародним стандартам надання медичної допомоги.
 8. Високий рівень відповідальності за якість проведених процедур.
 9. Найсуворіша конфіденційність.

Лікарі

Слухова терапія Томатіса в «Центрі стимуляції мозку» на Подолі проводиться під контролем досвідчених лікарів, які постійно підвищують рівень своєї освіченості та кваліфікації.

Без успіху боретеся з психоемоційними проблемами дитини? Вам допоможе Томатіс-терапія. Ціна за лікування не змусить вас сумніватися. Щоб отримати відповіді на ваші запитання, телефонуйте за контактним номером кол-центру!

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • AC3. Томатис-терапія (2-й курс, 8 занять) Дитячий

  11200 грн

 • AC3. Томатис-терапія (3-8 курси, 8 занятть) Дитячий

  11200 грн

Питання та відповіді

Що таке Томас терапія та в чому її особливість?

Томас терапія - це інноваційний підхід до розвитку дітей, який використовує сучасні методи та ігрові техніки для стимуляції різних аспектів їх розвитку.

Для кого призначена Томас терапія?

Томас терапія підходить для дітей різного віку з різними особливостями розвитку, такими як порушення мовлення, аутизм, розлади координації та інші відхилення.

Які підходи та методи використовуються в рамках Томас терапії?

Наші фахівці використовують індивідуальний підхід, ігрові техніки та сучасні методи стимуляції мозку для досягнення оптимальних результатів в розвитку дітей.

Як Томас терапія може допомогти у покращенні розвитку моєї дитини?

Терапія сприяє розвитку моторики, мовлення, уваги та інших ключових навичок, сприяючи гармонійному росту та розвитку кожної дитини.

Як можна записати свою дитину на Томас терапію в Клініці ЦСМ?

Для запису на Томас терапію ви можете зв’язатися з нашим центром через телефон, електронну пошту або особистий візит. Наші спеціалісти готові вас консультувати та надати необхідну інформацію.

Вiдгуки

Довлатова Мария 02.10.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Хочу сказать огромное спасибо Ирине Витальевне Мельниченко,за ее заботу ,уважение ,понимание Прошли с ребенком процедуру "Томатис" под строгим контролем нашего доктора ,все супер, ребенок довольный, а главное 100% результат! Спасибо вам доктор !!!!! Также хочу отметить вежливость всего персонала, все очень вежливые, всегда поддерживают хорошую атмосферу в клинике.

Александра 15.08.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Хочу выразить огромную благодарность Ольге Геннадиевне Козубенко, привела к ней ребенка, после другого доктора. Ольга Геннадьевна провела необходимые анализы, назначила звуковое лечение, а самое главное настроила на положительный результат! Доктор от Бога! Теперь только к ней!

Марія 29.07.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Так склалося, що народила першу дитину після 35, обстеження не показували жодних відхилень, але ближче до року почала помічати деякі проблеми, яких не було у дитин подруг та сестер. Почала бити на сполох, бо я розумію, що краще обстежитись, ніж чекати, що само пройде. Дитині поставили попередній діагноз "аутичний розлад", дали рекомендації та сказали "спостерігайте". Ну ок, хто я, щоб сваритися з лікарями? Спостерігал. І що? Діагноз підтвердився, лікарі "ми не можемо допомогти, це не лікується". У 21 сторіччі це не думаю, що все так безнадійно. Плюнула на тих педіатрів, почала сама шукати варіанти, питати у інших матусь на форумах. Так у нас зайшла мова про фізіотерапевтичні процедури. Дівчата писали, що їх дітям допомогло, дали контакти Центру стимуляції мозку. Не буду переказувати всі подробиці, але ми вже пройшли перший курс томатис терапії і тут нам лікарі сказали, що є надія. Після сеансів показували різницю у електроенцефалограмі дитини. Я бачу чіткий результат і розумію, що в центрі працюють не шарлатани.

Олег Николаевич 09.06.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Случайно попали на приём к психологу Марине Витальевне попали. Доктор сразу расположила к себе, внимательно выслушала, задала много вопросов, чувствовалось, что доктор на своем месте. Каждый результат анализов и обследования досконально изучила, прокомментировала, объяснила значение данных. После чего расписала реабилитационный курс. Ребенку больше всего понравилась процедура Томатис, сказал, что он как супергерой в наушниках. Выражаю огромную благодарность Марине Витальевне за профессионализм и внимание! Спасибо!

Нина 08.06.2020

4.0
4.0

Томатис-терапия для детей

Водила дочь на процедуры Томатис, прошли 3 сеанса. Речь наладилась, стала улыбчивой, идет на контакт, дает себя обнимать. Могу сказать одно - мамочки, не опускайте руки, все реально!

Елена Машкова 27.04.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Большое спасибо ЦСМ! Крутейшие специалисты! Наконец после ваших процедур ребенок заговорил нормально и внятно, появился интерес к играм! Каким-то чудесным образом терапия помогает!

Дмитриева Марина 12.04.2020

4.0
4.0

Томатис-терапия для детей

Большое спасибо за хорошее отношение, походили с дочерью Томатис. Результат понравился. Но очередь ладе по записи.

Аліна Валеріївна 10.03.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Бажаю виразити велику подяку Ользі Генадіївні Козубенко! Таких спеціалістів як вона ще треба пошукати - приязна, людяна, добросердечна, дуже професійна. До таких лікарів звертатися - то задоволення!

Татьяна Сергевина 22.02.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Оксана Васильевна Чернова, доктор, которого мы искала лет. Обратились к ней за помощью, родовой травмы ребенка. После прохождения всего звукового лечения огромный результат. Доктор не только помогла нам в медицинском направлении, но и очень поддержала морально. Клиника чистая, персонал дружелюбный. Одним словом, что случится, мы только сюда.

Ника 04.02.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Врачи клиники просто топ! Ребенку помогли, семью нашу спасли! Мы с мужем еще не начинали ругаться на почве проблем с ребенком, но таких семей тысячи, которые разваливались из-за отклонений у ребенка. Слава богу, есть такие замечательные люди, которые могут помочь и помогают не словом, а делом!

Виктория 15.01.2020

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Прошли процедуру Томатис. Я очень благодарна, Ольге Ивановне, что порекомендовала мне пройти звуковой стимуляции мозга. Процедура безболезненная. Уже после первой процедуры ребенок почувствовал результат. Спасибо!

Любов 23.12.2019

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

тут роблять такі дивні та ефективні штуки, що мабуть традиційні та звичні методи знадобляться тільки для операцій. це справді дуже круто, що дитину можна лікувати без пігулок, без анінайменшої шкоди. та ще й коштує помірно, що не може не втішати.

Ирина Клюева 19.12.2019

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Я мучилась тяжелой гипертонией, бесконечные перепады давления, горстями пила таблетки. Но мне повезло попасть на прием к Козубенко О.Г. это добрый внимательный врач, профессионал своего дела. После долгого изучения моих анализов и всех моих особенностей и склонностей. Ольга Геннадиевна предложила пройти курс Томатис. Мои впечатления процедуры - самое важное - это эффект! И он был уже с после третьей процедуры: нормализовался сон, практически не болит голова. После того как на себе испробовала и внучку привела - тоже результат отличный.

Семья Яценко 05.11.2019

5.0
5.0

Томатис-терапия для детей

Так случилось, что в нашей семье родилось два ребенка с особенностями - сначала у меня, а потом и у сестры. Просто сидеть и ничего не делать - не вариант. Хотелось подарить детям шанс на полноценную жизнь любой ценой. Искали всеми силами и нашли эту клинику. Если честно, удивило, что у нас в стране есть центр такого уровня с такими процедурами. Я вот до визита сюда и не знала что такое Томатис терапия. Пока наша невролог, которая осматривала детей, не назначила такое лечение. Было немного странно - диагнозы то у детей разные. Но нас успокоили, что процедура эффективна при разных состояниях. Через неделю после окончания курса уже было явное улучшение. Планируем ехать на 2й курс - результат есть, нужно улучшать.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті