Шизофренія: налаштування життя між ілюзією та реальністю
Важко уявити більш загадкову систему людини, ніж психіка. Її не можна побачити чи торкнутися, але можна відчути налаштування, передбачити тенденції та направити в потрібне річище.
Одним із керованих порушень психіки є шизофренія. Це серйозний розлад, який за лаштунками називають «розколотий розум» або «розщеплення особистості». Він вважається хронічним і невиліковним повністю, але можливо досягти значного покращення стану.
Що таке шизофренія?
Існує безглуздий стереотип, що діагноз шизофренія – позначка небезпечних людей. Це абсолютно не відповідає дійсності. Навіть навпаки. Шизофренія – це відображення лише внутрішньої боротьби. Розлад супроводжується частковою втратою реальності, деформація сприйняття якої впливає на формування мислення та емоційну поведінку. Людина ніби зависає між реальними діями й уявленнями, межі між якими іноді бувають стерті.
Шизофренія, симптоми якої мають різноманіття проявів, умовно поділяється на позитивну та негативну. До першої групи належить дезорганізація, що супроводжується:
- галюцинаціями: явним баченням/відчуттям неіснуючого (предметів, людей, голосів, запахів);
- мареннями та помилковими переконаннями;
- сплутаністю мови, неадекватною поведінкою.
До негативної групи симптомів належать загальні прояви: апатія, пригнічення емоційності, усамітнення до повної ізоляції.
Шизофренія: причини й ознаки
Головна причина виникнення захворювання полягає в дисбалансі нейробіологічних функцій, порушеннях передавання сигналів між мозковими клітинами/ділянками мозку. Ці дефекти можуть бути вродженими, спадковими чи набутими внаслідок інфекцій, травм голови, важкої вагітності/пологів матері, сильних психічних стресів (особливо в дитинстві), різних медичних проблем з розвитком мозку.
Зазвичай хвороба проявляється не раніше ніж у підлітковому віці. Початкові прояви шизофренії можуть мати неявний характер:
- незначне спотворення реальності;
- незвичні неочікувані асоціації;
- порушення зв'язків між думками;
- уривчаста мова;
- відчуття неприродності;
- зміни в емоціях і спілкуванні;
- виявлення певних труднощів у навчанні/роботі.
Ознаки на початковому етапі дуже схожі з іншими захворюваннями та психічними розладами. Тому відразу варто звернутися до фахівця для підтвердження чи скасування неприємного діагнозу.
Досвідчений у питаннях шизофренії психіатр в Києві, який приймає пацієнтів на базі клініки «ЦСМ», може допомогти виявити захворювання на ранніх стадіях, призначити ефективне лікування та повернути людину до продуктивного життя.
Прозорі межі реальності: лікування шизофренії в «ЦСМ»
Клініка ЦСМ у Києві – сучасний діагностичний і лікувальний центр, що надає хворим на шизофренію надію на щасливе майбутнє. Це провідний заклад України, де працюють фахівці найвищих категорій із великим досвідом у неврології та психіатрії.
Найсучасніше інноваційне обладнання дає змогу здійснити подорож поза межі розуму. Завдяки передовим технологіям складна за змістом діагностика шизофренії стає доступною та безпомилковою. Клініка також володіє унікальними світовими дослідженнями та методиками для лікування захворювання. Це активні комплекси терапій: психо, фізіо, медикаментозної, когнітивно-поведінкової та інших, що спрямовані на покращення соціальних і трудових навичок, загального стану пацієнтів.
Систематичне лікування та профілактика шизофренії в «ЦСМ» дає змогу пацієнтам вільно знаходитися та комунікувати в соціумі, ефективно працювати та насолоджуватися всіма фарбами життя.