Гіпертонічна хвороба: причини, симптоми та лікування
Гіпертонічна хвороба – це стан, який супроводжується стабільним підвищенням тиску до показників 190/40. Вона може бути симптомом серйозних ускладнень, таких як інсульт, серцева недостатність, інфаркт міокарда й інших проблем із серцево-судинною системою. До розвитку захворювання можуть призводити спадкові патології, неправильне харчування, паління та надмірне вживання алкоголю, а також хронічний стрес. Гіпертонічна хвороба викликає навантаження на органи, тому часто провокує виникнення різних ускладнень.
Стадії гіпертонічної хвороби
Є декілька форм захворювання. Їх розділяють за станом важкості:
- перша стадія – не створює серйозний вплив на органи;
- друга стадія – чинить негативний, але поки що безсимптомний вплив на організм;
- третя стадія – супроводжується ураженням внутрішніх систем і проявом симптомів.
Захворювання буває первинним і вторинним. Первинне виникає після перенесеного атеросклерозу, серцевої недостатності, інфаркту й інших проблем зі здоров’ям. Вторинна гіпертонічна хвороба, ознаки якої проявляються в дискомфортних відчуттях в попереку, порушенні сечовипускання, набряках тканин, зазвичай розвивається на фоні цукрового діабету, гіперфункції щитоподібної залози, патології нирок.
Визначенням ступеня захворювання займаються кваліфіковані лікарі, що працюють у сучасних медичних установах, таких як клініка ЦСМ у Києві. Фахівці цього центру мають великий досвід роботи, а також все необхідне обладнання для всебічного обстеження пацієнтів, аби встановити точний діагноз.
Гіпертонічна хвороба: симптоми
Як уже було зазначено вище, на початкових етапах гіпертонічна хвороба ознак майже не має. Про те, що тиск підвищений, людина може дізнатися тільки після його вимірювання спеціальним приладом. Запідозрити в себе зазначений діагноз і своєчасно записатися на прийом, який веде невролог у Києві, можна за такими ознаками:
- довготривала слабкість;
- кровотеча з носа;
- дратівливість і порушення серцевого ритму;
- головні болі та запаморочення;
- відчуття внутрішньої напруги;
- сплутаність свідомості;
- дзвін у вухах;
- тремор у м’язах;
- біль у грудях;
- прискорене серцебиття.
Інші симптоми залежать від причин та ускладнень хвороби. Вони можуть проявлятися як у порушеннях функцій головного мозку, так і в погіршенні зору чи в патологіях інших органів.
Гіпертонічна хвороба: причини
У групі ризику прояву цього захворювання знаходяться люди віком понад 65 років і пацієнти з обтяженим анамнезом. Також до причин гіпертонічної хвороби відносять надлишкову вагу тіла, недостатню фізичну активність, незбалансований раціон і вживання деяких лікарських препаратів.
Гіпертонічна хвороба: лікування
Після того, як буде проведене обстеження та встановлений діагноз, гіпертонічну хворобу починають лікувати. Зазвичай терапія полягає в нормалізації способу життя з метою постійного контролю за рівнем артеріального тиску. Для профілактики ускладнень призначають медикаменти. Їх постійний прийом дає змогу попередити перехід захворювання з однієї стадії на іншу.
Профілактика гіпертонічної хвороби полягає у нормалізації режиму роботи та відпочинку, позбавленні від шкідливих звичок і у приведенні до норми ваги. За перших проявів гіпертонічної хвороби у клініку «ЦСМ» краще звернутися невідкладно, щоб запобігти розвитку ускладнень.