icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Інсульт

Своєчасна комплексна нейрореабілітація допомагає створити умови, за яких можна максимально повноцінно та швидко відновити навички, втрачені внаслідок інсульту. Клініка «ЦСМ» пропонує ефективні програми відновлення різного ступеня інтенсивності в умовах стаціонару для лежачих пацієнтів та амбулаторно. Нашим пацієнтам доступно:

 • постійне перебування у стаціонарі в комфортних умовах і з цілодобовим доглядом;
 • можливість амбулаторного лікування;
 • ✔ від 3 годин занять на день;
 • ✔ заняття з фізичним терапевтом, ерготерапевтом, логопедом та психологом;
 • ✔ супровід лікарів у післяреабілітаційний період.

Фахівці

Бандріна Катерина

Лікар кардіолог, лікар функціональної діагностики, терапевт

Веклов Герман Юрійович

Лікар-кардіолог, арітмолог, інвазивна кардіологія

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Інсульт та постінсультна реабілітація

Інсульт — це захворювання, пов’язане з гострим порушенням кровообігу в певній ділянці головного мозку. В нормі тканини мозку постійно отримують поживні речовини та кисень у кількості, необхідній для підтримки роботи органу, при інсульті — кровопостачання частини мозку зупиняється чи істотно знижується, що супроводжується загибеллю тканин і порушенням функцій нервової системи. При такому стані допомога має бути невідкладною — протягом кількох годин людину, яка має помітні ознаки інсульту, потрібно доправити до лікарні. Нехтування цим правилом підвищує ризик смертності та знижує ефективність реабілітації.

При інсульті важлива не лише своєчасна стабілізація та лікування гострого стану, а й повне відновлення після інсульту — проходження постінсультної реабілітації для відновлення втрачених функцій. У клініці «ЦСМ» у Києві можна пройти реабілітацію після інсульту за персональною програмою із самостійним відвідуванням занять – тобто амбулаторно. Або ж звернутися за більш розширеною допомогою, підкріпленою потужною матеріально-технічною базою, до нашого підрозділу в Білій Церкві, до якого хворі приймаються не тільки на амбулаторне, а й на стаціонарне лікування (з постійним перебуванням у клініці).

Діяльність клінік «ЦСМ» у Києві та Білій Церкві ґрунтується на принципах якості, професіоналізму, впровадження нових методик, доступності та турботи про людину. Ми зібрали команду професіоналів, яка реалізує орієнтовані на пацієнта та досягнення мети підходи. Тому ми готові забезпечити вам активну, інтенсивну та ефективну реабілітацію.

Причини та симптоми інсульту: це має знати кожен!

Головна причина інсульту — це порушення нормального кров’яного потоку внаслідок звуження, закупорки або розриву артерії. Подібні стани провокують погане згортання крові, атеросклероз судин, миготлива аритмія, малоактивний спосіб життя, шкідливі звички, артеріальна гіпертензія (особливо у разі відсутності будь-яких спроб з боку пацієнта щодо лікування підвищеного тиску), розрив аневризми, інфаркт міокарда, варикозна хвороба, цукровий діабет, ожиріння тощо.

Основні симптоми інсульту, які не можна прогавити

У разі наявності одного або кількох симптомів із цього переліку потрібно викликати невідкладну допомогу або безпосередньо звернутися до сімейного лікаря/лікаря загальної практики, за наявної можливості — відразу ж до невролога. Саме лікар-невролог та лікар фізичної та реабілітаційної медицини (дуже часто у складі мультидисциплінарної команди) призначають терапію гострого стану, складають план відновлення після інсульту та лікування наслідків інсульту.

Які є різновиди інсульту головного мозку

Визначення типу інсульту безпосередньо залежить від того, яка ділянка не функціонує — ліва або права. Інсульт поділяють на правосторонній та лівосторонній на противагу пошкодженій півкулі мозку.

Крім того, класифікують захворювання, спираючись на причину виникнення кисневого голодування:

Ішемічний інсульт зустрічається найчастіше. Згідно зі статистикою, саме на нього припадає понад 80 % випадків.

Які наслідки інсульту можливі

Гострий стан при інсульті супроводжується повною чи частковою втратою мови, зниженням гостроти зору, а також порушенням координації тіла.

Тривалість гострого стану залежить від тяжкості захворювання та своєчасності отримання медичної допомоги, але найчастіше понад добу. Якщо ж втрата основних функцій триває трохи більше кількох годин, то найімовірніше мала місце ішемічна атака (короткочасне порушення кровообігу у мозку). В будь-якому випадку потрібно обов'язково звернутися за медичною допомогою та пройти обстеження.

Водночас лікування інсульту — це лише початок. Кожна людина, яка перенесла інсульт головного мозку, потребує медичної допомоги з відновлення втрачених функцій та терапії наслідків.

Спеціальна реабілітація після інсульту є обов'язковою для «важких» пацієнтів, у яких часто спостерігаються такі наслідки:

Скільки є часу, щоб надати допомогу при інсульті

У середньому є 5 годин, щоб здійснити кваліфікований огляд та розпочати лікування, при якому ще можливе швидке відновлення після інсульту. Далі розвиваються незворотні процеси. На ефективність терапії гострого стану та післяінсультної реабілітації також впливає вік людини, її загальний стан здоров’я (зокрема наявність хронічних захворювань) і, звичайно ж, професіоналізм медиків. Водночас варто зазначити, що за останні роки медицина отримала чималий розвиток у методах відновлення після інсульту. Тому шанси на повноцінне життя після інсульту є і досить великі.

Як відбувається лікування після інсульту в клініці «ЦСМ»

Кожен випадок унікальний, тому до консультації з фахівцем та проведення додаткових тестів важко сказати, яка допомога після інсульту буде потрібна, зокрема які етапи реабілітації після інсульту знадобляться.

Саме тому фахівці клініки «ЦСМ» дотримуються персонального підходу у складанні курсу відновлення після інсульту Термін відновлення після інсульту залежить від вихідного стану. В нашій клініці один курс реабілітації після інсульту (який зокрема охоплює відновлення мови і пам’яті) розрахований на 14 днів.

Яка постінсультна реабілітація можлива у наших клініках

Клініка «ЦСМ» спеціалізується саме на реабілітації, а не на лікуванні гострого та підгострого стану. Тобто приймаються пацієнти після основного лікування, які здатні самостійно відвідувати процедури (зокрема на колясці). Реабілітацією іммобільних пацієнтів клініка не займається.

Реабілітація в Києві   

У білоцерківському підрозділі клініки можна пройти амбулаторну та стаціонарну реабілітацію після інсульту (залежно від стану). Також на території клініки можливе розміщення супроводжуючих осіб у комфортабельному готелі на час, необхідний для реабілітації хворого. У київській клініці реабілітація здійснюється амбулаторно.

Клініка «ЦСМ» у Білій Церкві — це доступ до великих матеріально-технічних можливостей. А значить і найкращих результатів, особливо у «важких» випадках, коли головне своєчасність та інтенсивність.

Реабілітація післе інсульту

Зазвичай, реабілітація після інсульту можлива:

Курс постінсультної реабілітації може бути скерований на:

Все залежить від потреб пацієнта, його стану та медичних показань.

За внутрішньою статистикою нашої клініки, з великою ймовірністю відбувається повне відновлення працездатності організму, включаючи м’язові рефлекси та мовлення, пацієнт отримує можливість повернутися до повноцінного життя.

Як все відбувається при зверненні до клініки «ЦСМ»

Дорожня карта дій при зверненні нового пацієнта до клініки охоплює:

Які основні методи використовуються у постінсультній реабілітації

Також можливе використання гіпербаричної оксигенації (ГБО), транскраніальної мікрополяризації тощо.

Переваги проходження постінсультної реабілітації у клініці «ЦСМ»

 1. Комбінація провідних доказових методів фізичної та психологічної реабілітації з лікарською медициною.
 2. Міждисциплінарний підхід — злагоджена робота професіоналів, які повертають пацієнта до самостійного життя.
 3. Потужна матеріально-технічна база та можливості стаціонарного лікування (зокрема перебування з супроводом) у Білій Церкві.
 4. Орієнтованість на турботу про пацієнта та досягнення мети.
 5. Сучасний, новий, комфортабельний інтер’єр.

Щоб записатись на консультацію або якщо залишилися питання, заповніть онлайн-форму або зв’яжіться з нашим контакт-центром телефоном. Вартість програми відновлення після інсульту визначається персонально після вивчення медичної картини, оскільки залежить від призначених процедур. І пам’ятайте: своєчасність вжитих заходів є вирішальним чинником успішності допомоги після інсульту та підвищує шанси на повноцінне життя.

Питання-Відповідь

Як краще проходити реабілітацію після інсульту: амбулаторно чи стаціонарі?

Зазвичай, вибір форми надання реабілітаційних послуг залежить від стану людини, яка перенесла інсульт. У «важких» випадках завжди краще обрати стаціонарне лікування, особливо якщо хворий — «візочник». І не лише тому, що це пов’язано із постійним переміщенням. Реабілітація в домашніх умовах з амбулаторним відвідуванням, зазвичай, значно менш ефективна через недосвідченість родичів, зокрема їх поступове емоційне вигорання та нерегулярність проведення вправ та процедур.

Як дізнатися, що людина має інсульт і потрібна екстрена допомога?

Проведіть тест FAST. F — перевірте обличчя на перекіс (наприклад, попросіть людину посміхнутися), A — перевірте руки на слабкість (наприклад, попросіть підняти обидві руки вгору), S — перевірте мову на нечіткість, T — якщо ви виявили хоча б один із зазначених симптомів — почався відлік часу (три години)! Терміново викликайте екстрену допомогу або самостійно доправте хворого до медичного закладу, де йому нададуть медичну допомогу.

Як можна запобігти інсульту?

Збалансуйте харчування, відмовтеся від шкідливих звичок, частіше гуляйте на свіжому повітрі, дозуйте фізичну активність, контролюйте артеріальний тиск і рівень глюкози в крові, стежте за загальним станом свого здоров’я (зокрема регулярно проходьте профілактичні огляди) та звертайте увагу на симптоми, які можуть вказувати на інсульт — все, що ви можете зробити для профілактики інсульту.

Скільки триває реабілітація після інсульту?

Тривалість процесу реабілітації є суто індивідуальною. Вона залежить від багатьох факторів: віку, виду інсульту, фізичного стану до інсульту, а також емоційного та душевного стану пацієнта. Тому реабілітація після інсульту може тривати від початку захворювання до півтора року, а іноді й більш тривалий відрізок часу.

Джерела

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Антонина 12.05.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Хочу выразить огромную благодарность Ворошилову Евгению Александровичу за лечение, за то что поставил меня на ноги после инсульта. Ваша клиника просто находка, меня сюда привез сын. Все новое современное оборудовании, вежливый и внимательный персонал. Доктор Ворошилов, просто душевный человек, преданный своей профессии, к пациентам относится как к родным. Я поступила с полной парализацией левой стороны, еще не полностью восстановилась, но теперь я знаю, что это возможно. Рекомендую, обращаться в ЦСМ, здесь вам обязательно помогут.

Алексей 07.04.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Спасибо огромное Ворошилову Е.А., проходил у него курс восстановления после инсульта. Результат налицо. Само лечение на высшем уровне. Кроме небольшой парализации левой руки, был перекос лица и деформация речи. Спустя три месяца, благодаря профессионализму Евгения Александровича, все осталось позади. Спасибо вам большое!

Сергій 25.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У дружини стався інсульт у 30 років - спадкова судинна хвороба. Я був у відчаї, у нас 1,5-річний малюк. Дружина майже не ворушилася. Колеги порадили звернутися в ЦСМ на п-кті Василя Порика. Дружині одразу призначили діагностику та інтенсивну терапію. Щодня, коли я приїжджав до дружини в палату, бачив прогрес. Через півроку дружина ще кульгувала, але ходила, почала говорити. Правда, ліва рука німіє інколи, але рухова активність повернулася на 100 %. Спасибі величезне нейрореабілітологу Ворошилову Є.О. Для нашої сім'ї ви створили диво. Також хочу розповісти про саму клініку. Тут дуже затишна атмосфера, вся необхідна сучасна апаратура як для діагностики, так і для лікування. Якщо в нашій родині, хтось захворіє ми будемо звертатися тільки сюди.

Юлія Волошина 08.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У мами стався інсульт в 45 років. Паралізація лівої сторони, особливо постраждала рука. Трохи рухливість нам вдалося повернути в місцевих профілакторіях. Але останні три місяці позитивних змін не було зовсім. В інтернеті знайшла інформацію про ЦСМ, записала маму на прийом. Дуже зручно, що все в одному місці - обстеження і лікування. Тут є все - барокамера, масаж, ультразвук, монотерапія. Не потрібно їздити по всьому місту та шукати потрібні кабінети. За півроку ми пройшли три курси, які індивідуально розробляв для нас Ворошлов Є.О. За цей час моя мама повністю відносила здатність рухатися. Спасибі Євгену Олександровичу, низький вам уклін, і довгих років життя.

Владимир 10.12.2020

4.0
4.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Уже второй год, наблюдаюсь в ЦСМ у Ворошилова Е.А. В свое время он вернул меня к полноценной жизни после инсульта, теперь я периодически прохожу поддерживающую терапию. Спасибо, Евгений Александрович, за лечение и помощь. Побольше б было таких врачей. Единственное замечание, это парковка. Очень трудно найти место куда поставить машину, оставлял за квартал.

Марія 17.11.2020

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Проходила в клініці відновлення після мкроінсульту, курс тривав 10 днів, кожен раз лікар Ворошилов Євген Олександрович розробляє нову схему лікування. Залежно від позитивної динаміки відновлення, рухової активності або чутливості. Чутливість рук та ніг повернулася, я вже почала самостійно ходити, хоча і з підтримкою. Дай Вам Бог здоров'я!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті