icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Відновлення дитини після черепномозкової травми

Найважливіший момент, який фахівці Центру стимуляції мозку хотіли б донести до всіх батьків в Києві та в Україні – лікування черепномозкової травми, незалежно від ступеня важкості, повинне проходити в стаціонарі.

Відновлення дитини після черепно-мозкової травми

Найважливіший момент, який фахівці Центру стимуляції мозку хотіли б донести до всіх батьків в Києві та в Україні – лікування черепномозкової травми, незалежно від ступеня важкості, повинне проходити в стаціонарі. Куди госпіталізують з ознаками пошкодження черепа та / або головного мозку, і де дитину належним чином обстежать (якщо є струс або забій мозку легкого ступеню), забезпечать динамічне спостереження у невролога й нейрохірурга.

Послуги Центра стимуляції мозку не передбачають всього переліченого – ми пропонуємо послуги лікування наслідків ЧМТ у дітей в Україні та в Києві. Після черепномозкової травми у 40-50% дітей спостерігаються різні резидуальні ускладнення, характер та глибина яких залежить виключно від тяжкості ураження головного мозку. Іноді навіть найсучасніша та насичена схема лікування не захищає від можливих наслідків. А негативні наслідки відкритої чи закритої черепномозкової травми можуть мати пролонгований характер – з віком вони посилюються, спричиняють різні вегетативні розлади, що зрештою перешкоджає інтелектуальному розвитку та соціальній адаптації дитини.

Саме тому не варто довго думати над тим, чи потрібна реабілітація після черепномозкової травми вашій дитині – якщо травма була серйозніша за ґулю через падіння на килим з висоти власного зросту, обов’язково звертайтесь до фахівців Центру стимуляції мозку, які мають унікальний досвід реабілітації дітей після травм будь-якої важкості.

Що таке ЧМТ?

Черепномозкова травма або ЧМТ – збірна назва пошкоджень кісток черепа та тканин головного мозку, які різняться за ступенем важкості, але схожі основними симптомами та причинами виникнення. Власне, причина одна – механічне пошкодження тканин. Відрізняються лише шляхи отримання та важкість травми.

Лікування ЧМТ у дітей – поширений запит серед батьків маленьких дітей. Саме такі травми складають 55% з усіх механічних травм, отриманих в дитячому віці. Іноді вони виникають в звичайних побутових ситуаціях – під час годування чи купання, під час сповивання чи одягання, на прогулянці. Намагатися знайти винного в такій ситуації – справа невдячна. Часто дитина травмується, залишившись без нагляду батьків. Нерідко травми виникають на очах або навіть на руках у батьків: дитина, яка не боїться впасти, але має велику рухальну активність, обертається на стихійне лихо, з яким не можуть впоратись навіть найвідповідальніші та уважні батьки.

Пошкодження

Клінічні поради для лікування черепномозкової травми у дітей в Києві залежать від того, які саме тканини пошкоджено:

  1. Черепні кістки.
  2. Різні оболонки мозку.
  3. Зовнішні покривні тканини черепа, шкіра.

Перераховані пошкодження можуть зустрічатися окремо або поєднуватися. Вони є головним критерієм для класифікації ЧМТ у дітей. Характер пошкоджень, їх глибина та важкість можуть бути різними – на основі цих відмінностей вирізняють наступні різновиди пошкоджень:

  1. Струс головного мозку – зазвичай цей стан не викликає особливих побоювань у лікарів тому, що перебіг хвороби відбувається без органічних змін тканин мозку з мінімальними і, частіше, повністю зворотними функціональними змінами, за умови, що лікування ЧМТ у дітей почалось вчасно.
  2. Забій мозку – стан середньої тяжкості, під час якого пошкоджуються і череп, і мозкова тканина.
  3. Внутрішньочерепні гематоми – виникають внаслідок розриву кровоносних судин, після чого кров виливається в порожнини між оболонками мозку або безпосередньо в тканину мозку.
  4. Переломи кісток черепа – склепіння та основи. Найсприятливіші повздовжні переломи склепіння – тріщина кістки без пошкодження тканин мозку. Проникні переломи, внаслідок яких уламки кісток пошкоджують тканини мозку – найменш сприятливі.

Які бувають різновиди ЧМТ

Більш глобальна класифікація пропонує розподіляти всі перераховані стани на дві великі групи:

Симптоми черепномозкової травми у дітей типові – однаковий симптом можна спостерігати під час різних станів. Діагностичну цінність має саме поєднання ознак черепномозкової травми, яке під час струсу буде одним, а під час перелому кісток черепа – іншим.

Основні симптоми:

У дітей не часто трапляються гематоми, а чим менша дитина, тим нижча імовірність виникнення. У немовлят на гематому вказує анемія та підвищення внутрішньочерепного тиску, що супроводжується частим відригуванням, підвищеною тривожністю, напруженням тім’ячка.

Стандарти лікування ЧМТ вимагають перебування в ліжку, емоційного спокою протягом певного часу – іноді батькам ці рекомендації здаються неважливими. Навіщо їх дотримуватися, якщо зовні дитина здорова, активна та весела? Тому, що стан дитини нормалізується на 3-4 дні раніше, ніж повністю зникають пошкодження тканин та порушення роботи мозку. Повернення до звичної діяльності може призвести до перевтоми, підвищення внутрішньочерепного тиску через перенавантаження, з яким орган ще не в змозі впоратись. Це обтяжує лікування черепномозкової травми у дітей в Києві та призводить до розвитку неприємних симптомів у майбутньому.

В Центрі стимуляції мозку перед початком реабілітації лікарі проводять ретельну діагностику для оцінювання глибини та важкості змін. На основі зібраного аналізу підбирають терапію з унікальних апаратних технологій та методик, яка дозолить звести до мінімуму або повністю прибрати наслідки травми. Кожний фахівець клініки підтвердить, що ефект терапії тим вищий, чим менше часу минуло після травми – телефонуйте та записуйтесь до лікаря зараз, щоб завтра ваша дитина вийшла від нас здоровою!

Джерела

Відео

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

    20 хвилин

  • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

    20 хвилин

Вiдгуки

Таня 29.06.2021

5.0
5.0

Восстановление после черепно-мозговой травмы

В начале мая трехлетний сын на детской площадке повредил голову железным прутом. Сначала поехали в травмпункт, там наложили несколько швов, а потом в Центр стимуляции мозга на Порика, чтобы исключить осложнения. Так как было и сотрясение мозга, шум в ушах и рвота. Это нам врач в травмапункте посоветовал, за что ему отдельное человеческое спасибо!! А также Спасибо большое всему персоналу клиники за терпение и участие! Ребенок беспокойный очень, но консультации врачей и все неободимые исследования мы прошли с горем пополам, результаты неплохие, будем восстанавливаться потихоньку!

Надія Степанівна 12.05.2021

5.0
5.0

Відновлення після черепно-мозкової травми

Коли маленька дитина, дуже часто не висипаєшся. Якось вдень під час сну не помітила як задрімала поруч з малою. Прокинулася від звуку падіння і плачу. Дитина маленька, почала повзти назад і впала з ліжка. Злякалася страшно! Вирішили їхати з чоловіком до “Центру Стимуляції Мозку”. Я там ще вагітна обстежувалася у невролога. Дуже професійні і в той же час чуйні лікарі там працюють, навіть з дітьми. Після обстеження і недовгого спостереження нас відпустили додому. З малою все було добре.

Людмила Волошина 02.04.2021

5.0
5.0

Восстановление после черепно-мозговой травмы

Уважаемые родители! Берегите своих детей и призывайе их к нормальному поведению в школе! Мой учится в 7 классе, как-то просто баловался на перемене, и со слов классной мотал головой и затылком со всего размаха ударился о подоконник. О том, где находятся учителя и как реагируют на поведение детей в школах - разговор отдельный понятно. Вечером ребенок жаловался на тошноту, головокружение и головную боль. Предчувствуя сотрясение мозга, мы поехали в клинику, где уже лечились - в ЦСМ, наш любимый! Там его обследовали, назначили план действий на ближайшую неделю. А еще врачи сказали, что вовремя приехали в больницу, потому что с сотрясением шутить нельзя! Спасибо “Центру стимуляции мозга”! Если лечиться - то только здесь!

Сергій 21.03.2021

5.0
5.0

Відновлення після черепно-мозкової травми

Дружина залишила мене з дитиною, поки готувала обід. Але тут я показав активну гру, де потрібно було бігати, ховатися. В азарті син оступився і впав зі східців на спину і головою сильно вдарився. Дружина тут же почула плач, сама злякалася. Ми поїхали в лікарню, недалеко від нас є Центр стимуляції мозку. Лікарі уважно вислухали, оглянули сина. Призначили постільний режим і спокій. Через кілька днів стан нормалізувався, але лікарі попередили що необхідно ще спостерігати за стан і дотримуватися спокою. Тепер все у порядку.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті