icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування дисплазії

Дисплазія тазостегнових суглобів - це вроджена незрілість кісток, сухожиль і зв'язок в області зчленування головки стегнової кістки і кульшової западини, які утворюють суглоб. Загалом, дисплазія тазостегнових суглобів - це неповний розвиток суглоба.

Лікування дисплазії у дітей

Поширеною патологією, що діагностується у дітей, є дисплазія тазостегнових суглобів. Такий діагноз може пролунати на плановому прийомі, але його не варто лякатися. Чим раніше почати лікування, тим менша імовірність того, що він залишить неприємні наслідки, такі як: неправильна постава, викривлення хребта, різна довжина ніг, проблеми з ходою, болі в стегні під час ходіння, артрит.

У новонароджених суглоби ще не до кінця зміцнені, тому дисплазія у немовляти – це варіант норми. При цьому є імовірність визначення помилкового діагнозу тому, що незрілий орган знаходиться в граничному стані.

Ступені дисплазії ТСС у дітей:

Саме останній ступінь вимагає ретельного та комплексного лікування. Якщо не звернути на проблему достатньо уваги, то це може стати причиною інвалідності. Коли головка кістки стегна весь час у положенні повного вивиху, визначається такий синдром, як «клацання», інакше – зскакування.

Ще одне поширене ортопедичне захворювання – це дисплазія колінного суглоба. Воно проявляється асиметричністю колін, супроводжується болючим синдромом. Причиною патології є порушення в розвитку органів та тканин.

Як визначити дисплазію ТСС у дитини

Складність визначення захворювання у дитини до 3 місяців полягає в тому, що головні ознаки не виражені яскраво та не завжди виявляються. За вчасної діагностики саме в цей період лікування дає найкращі результати.

У віці з 3 до 6 місяців результативність складає 80%, а після половини року – біля 50%. За діагностики у дітей до року відсоток успіху лікування значно вищий. Дисплазія у дітей, яку виявили та почали лікувати після року, повністю зникає у 5% випадків.

Кожну маму повинні стурбувати такі ознаки дисплазії тазостегнових суглобів у дітей:

Навіть якщо у дитини є одна з перелічених ознак, то не треба відкладати відвідування ортопеда.

Найголовнішим симптомом, який не можна ігнорувати є зскакування. Воно проявляється в тому, що головку стегна легко вправити в порожнину суглоба, але вона знову вискакує звідти. Цей прояв можна відчути лише руками, тому так важливо, щоб дитину оглянув гарний лікар.

Причини патології

Стосовно причин дисплазії тазостегнових суглобів у дітей є кілька факторів:

Дисплазія суглобів у дітей виникає протягом вагітності й пов'язана з:

Дисплазія тазостегнових суглобів у дитини може бути наслідком сідничного передлежання в утробі матері (через обмеженість рухів плоду), важких пологів, пологових та післяпологових травм.

Сучасні педіатри застерігають батьків, що туге сповивання, що обмежує рухи, може стати причиною деформації суглобів навіть у дитини, що народилася здоровою. Не варто також схвалювати раннє вставання на ніжки, щоб не спровокувати захворювання.

За статистикою частіше зустрічається дисплазія лівого тазостегнового суглоба у дитини, а правобічна – втричі рідше. До цього захворювання більше схильні дівчатка.

Діагностика дисплазії в Києві

 Для точної діагностики дисплазії тазостегнових суглобів у дітей замало візуального огляду. Через те, що проблема знаходиться не на поверхні, важливо визначити під яким кутом головка стегна входить в заглиблення тазової кістки та на скільки міліметрів. Найінформативнішим методом діагностування є рентген. Також застосовується УЗД та комп'ютерна томографія.

УЗД – це повністю безпечний метод, який дає можливість отримати інформацію про стан органів та систем.

Рентген за дисплазії тазостегнових суглобів у дітей дозволено з 4-6 місяців. Важливо забезпечити нерухоме положення дитини, інакше через розмитий знімок доведеться повторювати маніпуляцію.

Методи усунення проблеми

Для лікування дисплазії тазостегнових суглобів у дітей застосовуються такі методики:

Часто широкого сповивання достатньо для виправлення дефекту тазостегнових кісток. Цією методикою повинна оволодіти кожна мама. Фахівці нашого центра в Києві можуть навчити цій методиці під час консультацій.

Найефективнішою буде саме та методика лікування, яку визначить лікар. Якщо лікування дисплазії ТСС у дітей консервативними методами не дає результатів, то роблять корегувальні операції.

Зазвичай регулярної гімнастики та масажу достатньо для досягнення успіху в лікування дисплазії тазостегнового суглоба у дітей. Кількох курсів лікувального масажу може бути достатньо для одужання. Належним лікуванням досягається стійкий результат, і стегно більше не зміщується. Але фахівці радять діагностичне обстеження для виявлення дрібних відхилень.

Куди звернутися в Києві

Наша багатопрофільна клініка успішно діагностує та лікує дисплазії ТСС у дітей. Ми маємо великий досвід та необхідне обладнання. Досвідчені реабілітологи під час консультацій пояснять що це за проблема, підберуть індивідуальний курс лікування, повідомлять, як уникнути небажаних наслідків дисплазії. Наші фахівці – найкращі в Україні.

Запишіться на консультацію в Києві за допомогою сайту або зателефонуйте за вказаними телефонами. Ми зацікавлені в швидкому одужанні кожного пацієнта.

Джерела

Відео

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • PRC6. Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • AMC2. Сеанс остеопатії для дітей

  1200 грн

  60 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті