icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Діагностика ADOS

ADOS – це сучасний діагностичний інструмент, за допомогою якого можна поставити або спростувати діагноз навіть при найменших підозрах на наявність аутистичних рис.

Діагностика ADOS

Діагностика ADOS

Аутизм - це захворювання, яке проявляється в порушеннях соціальної адаптації, мовних навичок і психічного розвитку. Дослідження цієї патології - складний і багатоступінчастий процес. Багато батьків думають, що не існує методики, яка може достовірно діагностувати аутизм.

ADOS - це сучасний діагностичний інструмент, за допомогою якого можна поставити або спростувати діагноз навіть при найменших підозрах на наявність аутистичних рис.

Протокол спостереження ADOS відрізняється високою інформативністю і визнаний кращим в світі методом, використовуваним для діагностики наявності і ступеня вираженості аутизму. Діагностику аутизму ADOS проводять тим дітям, у яких підозрюється наявність будь-яких порушень психічного розвитку.

Методика ADOS - це структуроване обстеження, в процесі якого визначаються:

Перевага методики діагностики аутизму ADOS в тому, що її можна використовувати незалежно від віку дитини (дорослого) і ступеня володіння мовою. Існує 4 модуля ADOS, використовуваних в залежності від того, наскільки добре говорить дитина:

  1. При відсутності мови.
  2. Якщо в розмові присутні невеликі конструкції.
  3. Побіжно розмовляючі діти.
  4. Підлітки і дорослі з розвиненою мовою.

Дана методика успішно використовується для діагностики аутизму в усьому світі, оскільки ADOS - це шкала спостереження, базується на імітації соціальних ситуацій і реакцій на них у дітей.

Як проходить діагностика

Обстеження дитини проходить в присутності батьків, але вони не повинні жодним чином ініціювати спілкування, привертати до себе увагу.

Для проведення тестування використовуються спеціальні іграшки та дидактичні матеріали, які найяскравіше відображають навички соціальної взаємодії дитини.

Спеціаліст попередньо готує провокують ситуації, в яких норматіпічна дитина поведе себе звичайним чином, а дитина з розладами аутистичного спектру по-іншому.

Діагностика ADOS наявності і ступеня вираженості аутизму проходить в кабінеті психолога і триває 1 академічну годину (45 хв). За цей час фахівець пропонує дитині емоційні ігри і ситуації, які не можуть залишити байдужим:

Якщо дитина не розмовляє, то психолог ініціює взаємодію за допомогою гри і робить висновки виходячи з його залученості.

Протягом всього часу другий фахівець фіксує те, що відбувається або знімає на камеру. На підставі спостережень за поведінкою дитини, його реакціями, соціальною взаємодією відбувається оцінка, і робляться висновки.

Результати тестування враховують такі параметри:

Методика ADOS може застосовуватися у дітей, які досягли віку 1 рік і мають навички самостійного ходіння.

Де пройти діагностику у Києві

У нашій клініці діагностику аутизму за диференціальною шкалою ADOS проводять кваліфіковані фахівці, які пройшли навчання, які мають досвід і високий професійний рівень. Саме від своєчасної якісної діагностики і своєчасної корекційної роботи буде залежати можливість адаптації дитини в сучасному світі.

Результати дослідження за методикою діагностики ADOS потрібно зберігати, щоб мати можливість через деякий час порівнювати показники, відзначати поліпшення результатів, робити висновки про те, чи правильно підібрана реабілітаційна програма. Реабілітація – це непростий період для дитини і членів сім'ї, але під контролем фахівців нашої клініки цей шлях стане коротшим і ефективнішим.

Ліцензії та сертифікати

Ціни

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті