Лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю - одно з найважливіших напрямів роботи «Центру стимуляції мозку». Надаємо професійну допомогу дітям з діагнозом СДУГ (ADHD), незалежно від статі, віку, причин і особливостей захворювання.
Лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю - одно з найважливіших напрямів роботи «Центру стимуляції мозку». Надаємо професійну допомогу дітям з діагнозом СДУГ (ADHD), незалежно від статі, віку, причин і особливостей захворювання.
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю або СДУГ - це порушення психоемоційного розвитку дитини. Інші назви - синдром дефіциту уваги, синдром розсіяної уваги, синдром браку уваги. Діти з таким синдромом не можуть сконцентрувати увагу, вони імпульсивні і часто надмірно активні. Лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей в Києві важливо почати якомога раніше.
Залежно від симптомів виділяють три види СДУГ (англ. ADHD):
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю має тенденцію передаватися у спадок.
В основі появи СДУГ у дітей лежать генетична схильність та вплив патологій.
Дотепер вчені працюють над виявленням генів, які відповідають за схильність до синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю. Серед цих генів важлива роль приділяється ділянкам ДНК, які регулюють рівень дофаміну в організмі. Дофамін є основною речовиною, що відповідає за правильну роботу центральної нервової системи. І саме порушення регулювання дофаміну призводить до СДУГ.
Важлива роль у патогенезі СДУГ відводиться пре- і перинатальним факторам. Зокрема, до появи СДУГ можуть призвести порушення під час протікання вагітності і родів, передчасні пологи, низька маса тіла при народженні, захворювання протягом першого року життя. Велика ймовірність наявності синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у дитини, якщо жінка під час вагітності вживала заборонені речовини.
У більшості дітей симптоми проявляються у дошкільному віці і в майже 80 % продовжуються в дорослому житті.
СДУГ супроводжує людину протягом усього життя. Але гіперактивність, на відміну від дефіциту уваги, має динаміку зниження ближче до підліткового віку.
Найчастіше захворювання з’являється до 4 років, але вік, коли можна поставити остаточний діагноз, складає 8-10 років. У деяких випадках (наприклад, при симптомі нестачі уваги без гіперактивності) синдром може бути діагностований тільки в підлітковому віці.
Основні симптоми СДУГ:
Симптоми дефіциту уваги (неуважності): дитина не звертає уваги на деталі або робить недбалі помилки; насилу зберігає увагу; часто не слухає, коли до неї звертаються; не виконує завдання або не може слідувати інструкціям; часто втрачає речі; забудькувата.
Симптоми гіперактивності передбачають зайву рухову активність. Зазвичай дитина не може сидіти довго на одному місці; часто бігає і лазить, коли це недоречно; не грає спокійно; багато говорить; вигукує відповіді на питання, які не були завершені; постійно відволікає.
Імпульсивність пояснюється як поспішні дії, що можуть мати негативні наслідки. Наприклад, діти, не дивлячись по сторонах, перебігають вулицю, або підлітки чи дорослі, які раптово кинули школу або роботу, не замислюючись про наслідки.
Природа порушень перешкоджає розвитку мислення, вмінню міркувати і послідовно висловлювати свої думки, знижує мотивацію ходити до школи і адаптацію до соціального життя.
Наслідками СДУГ є важка адаптація до колективу, частота випадкових травм, конфліктність, перепади настрою.
Супутні (коморбідні) стани:
У деяких дітей симптоми зникають у міру дорослішання. Проте, багато з них матимуть схожі симптоми і в зрілому віці.
Синдром гіперактивності і дефіциту уваги діагностується на основі комбінації перерахованих вище симптомів. Ці симптоми повинні серйозно заважати принаймні двом основним сферам життя людини, таким як школа, дім або інше оточення (наприклад, позакласна діяльність). Крім того, дитина повинна проявляти ці симптоми постійно протягом як мінімум 6-ти місяців, і вони повинні мати негативний вплив на соціальне, інтелектуальне або професійне функціонування.
Не існує спеціальних (лабораторних, інструментальних) обстежень, які матимуть особливу користь при постановці діагнозу. Лікар визначає, чи є поведінкові проблеми постійними і чи вимагають вони лікування. Це можна визначити шляхом клінічного огляду дитини, поспілкувавшись з батьками та вчителями.
У деяких людей СДУГ може не діагностуватися аж до більш дорослого віку.
Лікування СДУГ у дітей комплексне і включає педагогічну корекцію, психотерапевтичну роботу з сім'єю, навчання батьків принципам виховання дитини зі СДУГ, розвиток у дитини навичок соціальної взаємодії (поведінкова терапія) і, при необхідності, медикаментозну терапію.
При медикаментозній терапії використовуються психостимулятори. Препарати є ефективними для полегшення симптомів СДУГ і дозволяють пацієнтам брати участь в діяльності, яка раніше була недоступною їм через дефіцит уваги та надмірну імпульсивність. Такі препарати часто переривають цикл неадекватної поведінки, підвищуючи поведінкову і навчальну активність, мотивацію і самооцінку.
В Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо новітнє обладнання, такі як апарати «Реамед-поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедури БАК), Tomatis Besson, Interacoustics (для діагностики Томатіс), барокамера, енцефалограф «Braintest» тощо.
Профілактики СДУГ не існує, тому що такий синдром неможливо передбачити. Але своєчасно прийняті заходи з корекції поведінки, виявлення супутніх соматичних захворювань буде зменшувати прояви СДУГ.
Також методами профілактики можна назвати систему виховання. Наприклад, введення сімейних правил, які в майбутньому допоможуть контролювати себе, свої дії.
Психологи радять батькам дитини зі СДУГ дотримуватися певних правил, зокрема:
Якщо дотримуватися встановлених правил та рекомендацій, що були дані фахівцем, є високі шанси на те, що після 14 років дитина «переросте» цю проблему.
Діагностика та корекція СДУГ - це комплексний процес, тому до нього залучений не один фахівець. З дітьми працює психіатр, психолог, психотерапевт, дефектолог (логопед), нейропсихолог та іноді соціальний працівник.
Вірити в те, що симптоми в дитини щезнуть самі по собі, неправильно.
Проте, якщо вчасно звернутися в наш Центр, поставити правильний діагноз та розпочати лікування, то до початкової школи прояви симптомів СДУГ у дитини можуть значно зменшитись. Для виявлення синдрому ми використовуємо тест на СДУГ (тест МОХО), який дає певне заключення про наявність даного розладу. Далі розробляється індивідуальний план, який враховує всі особливості конкретної дитини.
Ми використовуємо комплексний підхід до діагностики та терапії дитини над яким працює мультидисциплінарна команда, до складу якої входять: невролог, психіатр, нейропсихолог, психолог, корекційний педагог, логопед-дефектолог, сенсорний терапевт.
Центр Стимуляції Мозку проводить лікування СДУГ в Києві, на Подолі, з використанням сучасних апаратних методів (біоакустична корекція БАК, транскраніальна мікрополяризація мозку ТКМП, Томатіс-терапія та ін.), педагогічної корекції і залучення широкого кола фахівців - від логопеда до масажиста.
Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна
Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна
Сертифікат Чернова Оксана Василівна
CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)
739 грн
45 хвилин
CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)
889 грн
60 хвилин
CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)
789 грн
60 хвилин
CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий
539 грн
30 хвилин
LC1. Заняття з логопедом Дитячий
489 грн
30 хвилин
AC1. InTime (Інтайм) Дитячий
400 грн
30 хвилин
AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий
639 грн
20 хвилин
AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий
589 грн
20 хвилин
AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий
11250 грн
O2. Оксигенотерапія
439 грн
20 хвилин
Варвара Бондарь 29.10.2020
Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей
Отличный специалист, опытный психолог Халевич Юлия Александровна. Спасибо вам за поддержку, участие, и все ваши советы. Обратились проблемой отсутствие разговорной речи у ребенка четырех лет. После обследования, нам сказали, что у ребенка не развивается часть мозга, которая, отвечает за речь. Мою истерику невозможно описать. Но благодаря высококлассным специалистам и правильно подобранного лечения, спустя пол года мы заговорили, еще корректируем некоторые звуки, но значительно продвинулись в развитии. СПАСИБО!
Ольга Маринина 15.08.2020
Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей
Замечательная, современная клиника, просто мега профессиональная команда. Спасибо всем огромное, особенно нашему лечащему врачу Довгань Марии Викторовне. Вы лучшие! Ребята если у вас проблема не бойтесь обращаться за помощью. Здесь вам обязательно помогут.
Милана Безус 08.06.2020
Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей
Селезнева Ольга Ивановна, хочу вас еще раз поблагодарить, за ваш труд, терпение, соучастие, за достигнутый результат, здоровье нашей крошки, спокойствие в нашей семье.