icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування СДУГ

Лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю - одно з найважливіших напрямів роботи «Центру стимуляції мозку». Надаємо професійну допомогу дітям з діагнозом СДУГ (ADHD), незалежно від статі, віку, причин і особливостей захворювання.

Лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей

Лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у дітей в Києві

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю або СДУГ - це порушення психоемоційного розвитку дитини. Інші назви - синдром дефіциту уваги, синдром розсіяної уваги, синдром браку уваги. Діти з таким синдромом не можуть сконцентрувати увагу, вони імпульсивні і часто надмірно активні. Лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей в Києві важливо почати якомога раніше.

Класифікація синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю

Залежно від симптомів виділяють три види СДУГ (англ. ADHD):

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю має тенденцію передаватися у спадок.

Етіологія та причини СДУГ

В основі появи СДУГ у дітей лежать генетична схильність та вплив патологій.

Дотепер вчені працюють над виявленням генів, які відповідають за схильність до синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю. Серед цих генів важлива роль приділяється ділянкам ДНК, які регулюють рівень дофаміну в організмі. Дофамін є основною речовиною, що відповідає за правильну роботу центральної нервової системи. І саме порушення регулювання дофаміну призводить до СДУГ. 

Важлива роль у патогенезі СДУГ відводиться пре- і перинатальним факторам. Зокрема, до появи СДУГ можуть призвести порушення під час протікання вагітності і родів, передчасні пологи, низька маса тіла при народженні, захворювання протягом першого року життя. Велика ймовірність наявності синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у дитини, якщо жінка під час вагітності вживала заборонені речовини.

У більшості дітей симптоми проявляються у дошкільному віці і в майже 80 % продовжуються в дорослому житті. 

СДУГ супроводжує людину протягом усього життя. Але гіперактивність, на відміну від дефіциту уваги, має динаміку зниження ближче до підліткового віку.

Клінічні прояви. Симптоми. Ознаки СДУГ

Найчастіше захворювання з’являється до 4 років, але вік, коли можна поставити остаточний діагноз, складає 8-10 років. У деяких випадках (наприклад, при симптомі нестачі уваги без гіперактивності) синдром може бути діагностований тільки в підлітковому віці.

Основні симптоми СДУГ:

Симптоми дефіциту уваги (неуважності): дитина не звертає уваги на деталі або робить недбалі помилки; насилу зберігає увагу; часто не слухає, коли до неї звертаються; не виконує завдання або не може слідувати інструкціям; часто втрачає речі; забудькувата.

Симптоми гіперактивності передбачають зайву рухову активність. Зазвичай дитина не може сидіти довго на одному місці; часто бігає і лазить, коли це недоречно; не грає спокійно; багато говорить; вигукує відповіді на питання, які не були завершені; постійно відволікає.

Імпульсивність пояснюється як поспішні дії, що можуть мати негативні наслідки. Наприклад, діти, не дивлячись по сторонах, перебігають вулицю, або підлітки чи дорослі, які раптово кинули школу або роботу, не замислюючись про наслідки.

Природа порушень перешкоджає розвитку мислення, вмінню міркувати і послідовно висловлювати свої думки, знижує мотивацію ходити до школи і адаптацію до соціального життя. 

Наслідками СДУГ є важка адаптація до колективу, частота випадкових травм, конфліктність, перепади настрою.

Супутні (коморбідні) стани:

У деяких дітей симптоми зникають у міру дорослішання. Проте, багато з них матимуть схожі симптоми і в зрілому віці. 

Діагностика СДУГ

Синдром гіперактивності і дефіциту уваги діагностується на основі комбінації перерахованих вище симптомів. Ці симптоми повинні серйозно заважати принаймні двом основним сферам життя людини, таким як школа, дім або інше оточення (наприклад, позакласна діяльність). Крім того, дитина повинна проявляти ці симптоми постійно протягом як мінімум 6-ти місяців, і вони повинні мати негативний вплив на соціальне, інтелектуальне або професійне функціонування.

Не існує спеціальних (лабораторних, інструментальних) обстежень, які матимуть особливу користь при постановці діагнозу. Лікар визначає, чи є поведінкові проблеми постійними і чи вимагають вони лікування. Це можна визначити шляхом клінічного огляду дитини, поспілкувавшись з батьками та вчителями.

У деяких людей СДУГ може не діагностуватися аж до більш дорослого віку. 

Лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю

Лікування СДУГ у дітей комплексне і включає педагогічну корекцію, психотерапевтичну роботу з сім'єю, навчання батьків принципам виховання дитини зі СДУГ, розвиток у дитини навичок соціальної взаємодії (поведінкова терапія) і, при необхідності, медикаментозну терапію.

При медикаментозній терапії використовуються психостимулятори. Препарати є ефективними для полегшення симптомів СДУГ і дозволяють пацієнтам брати участь в діяльності, яка раніше була недоступною їм через дефіцит уваги та надмірну імпульсивність. Такі препарати часто переривають цикл неадекватної поведінки, підвищуючи поведінкову і навчальну активність, мотивацію і самооцінку.

В Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо новітнє обладнання, такі як апарати «Реамед-поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедури БАК), Tomatis Besson, Interacoustics (для діагностики Томатіс), барокамера, енцефалограф «Braintest» тощо.

Профілактика захворювання

Профілактики СДУГ не існує, тому що такий синдром неможливо передбачити. Але своєчасно прийняті заходи з корекції поведінки, виявлення супутніх соматичних захворювань буде зменшувати прояви СДУГ.

Також методами профілактики можна назвати систему виховання. Наприклад, введення сімейних правил, які в майбутньому допоможуть контролювати себе, свої дії.

Рекомендації

Психологи радять батькам дитини зі СДУГ дотримуватися певних правил, зокрема:

 1. Головним і важливим для дитини є планування та чіткий розпорядок дня.
 2. Контролюйте свої емоції. Поведінка дитини часто не залежить від неї самої, тому не варто її критикувати, ображати чи допускати насильство.
 3. Будьте експресивними при спілкуванні з дитиною та не забувайте про зоровий контакт. Завдяки яскравим емоціям та міміці дитина може сконцентруватися та утримати увагу. 
 4. Не ігноруйте фізичну взаємодію. Обійми чи пестощі під час спілкування з дитиною можуть її розслабити та посприяти концентрації уваги.
 5. Контролюйте виконання дитиною завдань. Дитина з СДУГ ніколи не може повністю виконати роботу. Проте за умови контролю з боку батьків, у дитини може виробитися дисципліна і вона почне виконувати роботу до кінця.
 6. Дайте дитині завдання, яке вона здатна виконати. Якщо завдання надто складне для дитини, наступного разу спростіть його.
 7. Робіть перерви. Дитина повинна відпочити від попередньої діяльності хоча б кілька хвилин.
 8. Не обмежуйте фізичну активність дитини під час занять. 
 9. Радійте будь-якому успіху дитини, оскільки це сприяє підвищенню її самооцінки та стимулює до дисципліни в майбутньому. 

Якщо дотримуватися встановлених правил та рекомендацій, що були дані фахівцем, є високі шанси на те, що після 14 років дитина «переросте» цю проблему.

Який лікар лікує СДУГ?

Діагностика та корекція СДУГ - це комплексний процес, тому до нього залучений не один фахівець. З дітьми працює психіатр, психолог, психотерапевт, дефектолог (логопед), нейропсихолог та іноді соціальний працівник.

Переваги лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю в Центрі Стимуляції Мозку

Вірити в те, що симптоми в дитини щезнуть самі по собі, неправильно.

Проте, якщо вчасно звернутися в наш Центр, поставити правильний діагноз та розпочати лікування, то до початкової школи прояви симптомів СДУГ у дитини можуть значно зменшитись. Для виявлення синдрому ми використовуємо тест на СДУГ (тест МОХО), який дає певне заключення про наявність даного розладу. Далі розробляється індивідуальний план, який враховує всі особливості конкретної дитини.

Ми використовуємо комплексний підхід до діагностики та терапії дитини над яким працює мультидисциплінарна команда, до складу якої входять: невролог, психіатр, нейропсихолог, психолог, корекційний педагог, логопед-дефектолог, сенсорний терапевт.

Центр Стимуляції Мозку проводить лікування СДУГ в Києві, на Подолі, з використанням сучасних апаратних методів (біоакустична корекція БАК, транскраніальна мікрополяризація мозку ТКМП, Томатіс-терапія та ін.), педагогічної корекції і залучення широкого кола фахівців - від логопеда до масажиста.

Питання-Відповідь

Що буде, якщо не лікувати СДУГ?

За допомогою належного лікування та терапії СДУГ можна контролювати, та дитина може навчитися справлятися з деякими симптомами розладу. Оскільки багато випадків СДУГ зберігаються протягом тривалого часу у зрілому віці, якщо відхилення не лікувати та не діагностувати, довгострокові наслідки можуть призвести до значних порушень у повсякденному житті. Наслідки СДУГ охоплюють такі ризики: соціальна ізоляція, зниження успішності, нездатність формувати міцні зв'язки з іншими, підліткова вагітність, підвищена ризикована поведінка, депресія, ймовірність потрапляння в аварію через неуважність, розпад сім'ї та пов'язаний з цим стрес, схильність до скоєння злочинів, ризики випадкових травм, зловживання алкоголем чи наркотиками, антисоціальний розлад особистості.

Чи можна вилікувати синдром дефіциту уваги та гіперактивності повністю?

СДУГ виліковний. Важливо навчити дитину самодисципліни та дотримання правил, це дозволить швидше адаптуватися у житті та стати лідером у колективі. Тільки комплексний підхід до лікування СДУГ може допомогти назавжди позбавитися наслідків. У наших клініках ми успішно справляємося з такою проблемою, як СДУГ. У кожному випадку лікування набуває індивідуального характеру. Перелічити методи, які ми використовуємо, нелегко. Це завжди комплексний підхід, який розробляється на основі переважаючих діагностованих параметрів із застосуванням відповідних методик: біоакустичної корекції; транскраніальної мікрополяризації; аудіотерапії методом Альфреда Томатіса на устаткуванні Бессон. В основі нашого лікування є вплив на увагу, гіперактивність, імпульсивність, узгодженість дій.

СДУГ та СДУ: у чому різниця?

Синдром дефіциту уваги може бути як ускладнений гіперактивністю (СДУГ), так і розвиватися без неї — СДУ без гіперактивності. В обох випадках спостерігаються загальні ознаки та симптоми, але є й відмінності. Діти з СДУ мають проблеми тільки з увагою і не страждають на гіперактивність та імпульсивність.

У кого найчастіше діагностують СДУГ?

СДУГ різного ступеня діагностується майже у 10 % школярів. Патологія спостерігається у хлопчиків частіше, ніж у дівчаток. Залежно від критеріїв та методів діагностики співвідношення може досягати до 9:1.

Джерела

Відео

Фахівці

Коваль Оксана Василівна
Коваль Оксана Василівна

Корекційний педагог, спеціальний психолог

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • AC1. InTime (Інтайм) Дитячий

  30 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • O2. Оксигенотерапія

  20 хвилин

Вiдгуки

Варвара Бондарь 29.10.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Отличный специалист, опытный психолог Халевич Юлия Александровна. Спасибо вам за поддержку, участие, и все ваши советы. Обратились проблемой отсутствие разговорной речи у ребенка четырех лет. После обследования, нам сказали, что у ребенка не развивается часть мозга, которая, отвечает за речь. Мою истерику невозможно описать. Но благодаря высококлассным специалистам и правильно подобранного лечения, спустя пол года мы заговорили, еще корректируем некоторые звуки, но значительно продвинулись в развитии. СПАСИБО!

Ольга Маринина 15.08.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Замечательная, современная клиника, просто мега профессиональная команда. Спасибо всем огромное, особенно нашему лечащему врачу Довгань Марии Викторовне. Вы лучшие! Ребята если у вас проблема не бойтесь обращаться за помощью. Здесь вам обязательно помогут.

Милана Безус 08.06.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Селезнева Ольга Ивановна, хочу вас еще раз поблагодарить, за ваш труд, терпение, соучастие, за достигнутый результат, здоровье нашей крошки, спокойствие в нашей семье.

Лидия 21.04.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Хочу выразить огромную благодарность Черновой Оксане Васильевне, за помощь, за проявленный профессионализм и сочувствие и соучастие. Спасибо!

Кушнирова Ирина 05.03.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Хочу поблагодарить доктора - психолога Халевич Юлию Александровну, за помощь, за проделанную работу, и стойкость духа при общении с моим малым. Юлия Александровна, помогла моему сыну избавится, от этого гиперактивного психоза, она просто изменила нашу семью, нашу жизнь. Одним словом вылечили и дитя и маму с папой. Спасибо вам огромное!

Волошина Наталья 14.01.2020

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Уже давно не могу справиться со своим ребенком. Походы по различным специалистам не давали результатов. Педагог дефектолог Довгань Мария Викторовна стала для нас находкой. Уже после первых занятии я заметила результаты, после месяца лечения сын не только стал себя адекватно вести, он значительно прибавил в учебе. Спасибо огромное Вам, и вашим коллегам.

Комарова Алина 29.12.2019

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Огромная благодарность Слободенюк Олегу Юрьевичу, ребенок просто восторге от индивидуальных занятий с этим доктором - педагогом. В клинику мы попали чисто случайно, каждый день ходим мимо по пр-т Василия Порика, забила в интернет почитала. О нашей гиперактивности нам часто говорила воспитатель, ну я не особо обращала на это внимание. Но тут сыграло любопытство и мы записались на прием. Все оборудовано на высшем уровне, профессиональные персонал. Специалисты, внимательны, учтивы, дружелюбны. Диагноз был подтвержден. Богданом посещает различные занятия с огромным удовольствием, спустя три недели результат был заметен не только мне, теперь я с садика забираю сына с гордо поднятой головой, теперь нас только хвалят. Богдан становится послушным, жизнерадостным ребенком. Мне также были даны четкие, понятные рекомендации, для корректировки своего поведения с сыном. Большое вам спасибо!

Комарова Виктория 09.11.2019

5.0
5.0

Лечение синдрома дефицита внимания и гиперактивности у детей

Бесконечно благодарна Всему персоналу Центра Стимуляции Мозга. Я долго не признавала нашу проблему, все искала минусы в себе, что я мягкая поэтому мой ребенок очень балованный, все надеялась, перерастет. Но когда нас попросили больше не приходить на подготовительные курсы в школе, потому, что Костя не дает заниматься другим детям, а потом другой учитель после индивидуального занятия посоветовала обратиться в этот центр, я задумалась. Привела сюда сына. Психолог Козубенко Ольга Геннадиевна расположила к себе, провела тестирования. Малой вел себя просто отвратно, она ни разу не крикнула, не одернула, она его отвлекала, и каким то волшебным образом усаживала за стол. После поставленного диагноза СДВГ, меня ошпарила кипятком, я не знала что, делать. Но то спокойствие профессионализм, с которым Ольга Геннадиевна обращалась с Костей, заставили прийти еще раз. Также мне были даны рекомендации, как себя вести в проблемных ситуациях. И уже после недели я не просто видела результат, я стала спокойной счастливой мамой. Мы не бросим, вылечимся, и я всем рекомендую: не закрывайте глаза на проблемы, не бойтесь идти к в больницу, у нас есть хорошие врачи. Рекомендую!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті