icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування ДЦП

Дитячий церебральний параліч або ДЦП - одно з порушень розвитку, пов'язане з безповоротними ушкодженнями головного мозку ще на етапі внутріутробного розвитку, а також безпосередньо під час пологів (гіпоксія або родова травма).

Лікування ЦДП у дітей в Києві

Лікування ДЦП у дітей у Києві

Дитячий церебральний параліч — це група певних порушень, які впливають на здатність людини рухатися. Пошкодження головного мозку, що вражають нервову систему дитини, виникають зазвичай ще в утробі матері або в процесі пологів. ДЦП може виникнути також і протягом першого місяця життя, якщо малюк перенесе важке інфекційне захворювання, наприклад: менінгіт або енцефаліт. Саме ДЦП є найбільш поширеною причиною появи фізичної інвалідності в дитинстві. Лікування ДЦП у дітей в Києві дає шанси малечі краще соціалізуватися в майбутньому.

Форми ДЦП

Є кілька форм дитячого церебрального паралічу:

Етіологія і патогенез захворювання

ДЦП не передається у спадок, але визначити причину дитячого церебрального паралічу часто дуже складно. Проте наразі відомо, що більшість випадків захворювань (80 %) виникає внаслідок внутрішньоутробного ураження нервової системи дитини, і тільки у 20 % малюків захворювання діагностується після народження. Основним фактором, що провокує появу ДЦП, є пошкодження клітин мозку дитини через кисневе голодування і травми, отримані до або після пологів.

Клінічні прояви та симптоми ДЦП у дітей

Дитячий церебральний параліч характеризується пошкодженням мозку, яке не зникає з часом, але й не прогресує. Водночас людині важко керувати своїми рухами та утримувати позу. Іноді, крім цього, спостерігається погіршення здатності спілкуватися, зниження чутливості, поява судомних припадків і кістково-м'язових деформацій.

Візуальні ознаки ДЦП — це:

Також до симптомів ДЦП можна віднести такі симптоми:

Симптоматика ДЦП зачіпає майже всі функції організму.

Ускладнення

Згодом стан деяких дітей з ДЦП може погіршуватися. І чим важчою є форма дитячого церебрального паралічу, тим більшим є ризик ускладнень.

Серед основних наслідків дитячого церебрального паралічу можна виділити такі:

Однак, у разі правильної роботи лікаря, призначених ним вправ та обладнання, більшість вказаних вище ускладнень вдається уникнути або хоча б звести до мінімуму ризик їх розвитку.

Діагностика ДЦП

Дитячий церебральний параліч виникає від народження, проте діагноз ставиться не відразу. Найчастіше висновок про наявність цього захворювання лікарі роблять, коли малюкові виповнюється рік. Хоча все може варіюватися в залежності від тяжкості, частоти й глибини прояву симптомів.

Для діагностики ДЦП використовують ряд досліджень і аналізів, серед яких основними є:

Лікування ДЦП

Важливо розуміти, що лікування ДЦП розтягнеться на все життя, оскільки повністю його вилікувати неможливо. Головне завдання батьків і фахівців — скорегувати наслідки ДЦП.

Реабілітація дитини з ДЦП проводиться комплексно. Ця методика передбачає в себе корекцію мовлення, інтелекту, комунікативних та рухових навичок.

Обладнання

У Центрі стимуляції мозку ми використовуємо сучасне обладнання провідних виробників:

Результати лікування дітей з ДЦП

Лікування дитячого церебрального паралічу в Україні спрямоване на виявлення причини його появи та усунення характерних симптомів.

Важливо те, що коректно підібрана система лікування може мати позитивний результат вже після перших вправ. Однак тільки комплексний підхід здатний підтримувати нормальний спосіб життя у людей з ДЦП. Наприклад, лікарські препарати знижують тонус у м'язах і покращують функціонування нервових тканин, гімнастика відновлює рухливість і розвиває комунікативні навички, а масажі повертають м'язам нормальний тонус та прибирають болі. Спеціальні тренажери, крісла, костюми сприяють розвитку дрібної моторики.

Профілактика захворювання

Запобігти розвитку дитячого церебрального паралічу складно, адже чіткі гарантії, що це не станеться, відсутні. Однак для профілактики ДЦП у дітей важливо дотримуватися загальних рекомендацій:

Поради та рекомендації

Обов'язковою умовою народження здорового малюка є створення для вагітної сприятливої обстановки в період гестації. Необхідно прибрати по можливості всі фактори ризику й пильно стежити за тим, як розвивається дитина в утробі. Це дозволить вчасно виявити початок розвитку патології та скоригувати подальші дії.

Новонароджений у перший рік життя повинен перебувати під чітким наглядом невролога. Багато дітей отримують направлення на консультацію до цього фахівця вже в пологовому будинку.

Ознаки ДЦП в перший рік життя дитини виявити дуже складно, адже перші симптоми спостерігаються пізніше. Однак вже після закінчення першого півріччя можна помітити деякі порушення в розвитку дитини, які свідчать про ураження центральної нервової системи з високим ризиком ДЦП. Якщо жінка переносила вагітність дуже складно, або були важкими пологи, то з дитиною необхідно регулярно звертатися до невропатолога, без урахування регулярних консультацій педіатра.

Самостійно визначити початок захворювання батьки не можуть, проте можуть звернути увагу на деякі відхилення в розвитку, які належать до ознак ДЦП. Варто особливо придивлятися до появи рухових навичок, мовленнєвого розвитку. Якщо спостерігаються відставання, то з'являється серйозний привід звернутися до фахівця. Обов'язково потрібно стежити за психологічним, емоційним станом малюка та спостерігати, як він вимовляє перші звуки.

Неврологія виділяє деякі абсолютні рефлекси, які виявляються у дитини відразу після народження, а через пару місяців починають згасати. До таких рефлексів належать долонно-ротовий рефлекс або рефлекс автоматичної ходьби. Якщо ці рефлекси залишаються через пів року, то можуть бути порушення у функціонуванні ЦНС.

Який лікар лікує ДЦП?

У Центрі стимуляції мозку працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі. З дитиною, якій поставили діагноз "церебральний параліч" необхідно звернутися до невролога та нейрореабілітолога. Після ретельно проведеної діагностики наші фахівці розроблять грамотний план реабілітації дитини з ДЦП.

Переваги лікування ДЦП у дітей в Центрі стимуляції мозку

 1. Усе новітнє обладнання знаходиться в одному місці, а всі процедури неінвазивні та абсолютно безпечні.
 2. Для кожного пацієнта лікарі розробляють індивідуальний план лікування.
 3. Наші фахівці беруться за найбільш "безнадійні" випадки та отримують хороші результати.
 4. Реабілітація дітей з ДЦП проходить на найвищому рівні.

Лікарі

Лікуванням ДЦП в Києві, на Подолі, займаються першокласні фахівці Центру стимуляції мозку, які регулярно проходять навчання за кордоном. Дітьми з діагнозом "церебральний параліч" займаються реабілітолог, нейрореабілітолог, масажист, фахівець з ЛФК, дитячий невролог, психолог.

Джерела

Відео

Фахівці

Коваль Оксана Василівна
Коваль Оксана Василівна

Корекційний педагог, спеціальний психолог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • AC1. InTime (Інтайм) Дитячий

  30 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • PRC1. Апаратна физична реабілітація (Мотомед) Дитячий

  20 хвилин

 • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • O2. Оксигенотерапія

  20 хвилин

 • PC1. Лазеротерапія низької інтенсивності - LLLT (Апарат БТЛ- 4000)* Дитячий

  20 хвилин

 • PC4. Магнітотерапія низькочастотна (Апарат БТЛ-4000)* Дитячий

  30 хвилин

 • EC6. Мозжечкова стимуляція Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Альбина Рогулина 22.10.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Буньковский Евгений Петрович - врач ЛФК реабилитолог и самая большая наша удача за последний год. Моему ребенку 5 лет, диагноз ДЦП. Доктор за полгода лечения сотворил чудо у нас случился огромный прогресс и появилась надежда. Я хочу выразить свою бесконечную благодарность этому специалисту, который буквально всегда, каждую минуту рядом, проявлял терпение и отвечал на все вопросы. С его стороны чувствовалась только забота, сочувствие, сопереживание нашей ситуации. Евгений Петрович всегда на связи, готов принять в удобное для нас время. Его труд невозможно переоценить делает всё, чтобы мой сын ушел из клиники своими ногами. На протяжении всего курса оказывает колоссальную мне поддержку и не дает отчаяться. За что я всегда буду ему благодарна. Только он смог подобрать для нас необходимые процедуры, дающие результат, настроил ребенка на борьбу за полноценную жизнь. И конечном итоге это сработало и дола положительный результат. Спасибо Вам огромное! Благодаря Вам в этом мире обязательно станет на одного счастливого полноценного человека больше! Спасибо, что верите, в нас и даете нам силы не останавливаться.

Лаптева Ирина 09.08.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Врач - это призвание. Когда встречаешь таких врачей, как Ольга Геннадиевна - радуешься за русскую медицину! Наблюдая за работой этого невролога, психиатра можно уверенно сказать, что человек выбрал профессию по душе и выполняет ее с полной ответственностью. На приёме у Ольге Геннадиевне она очень внимательно осмотрела нашу дочь с диагнозом ДЦП выслушала, по порядку, развернуто ответила на все накопившиеся у меня вопросы, дала ценные советы. Направила на полное обследование, т. к здоровье у дочери мягко говоря не очень. В работе с ребенком была аккуратной и внимательной, постоянно вела со мной диалог и комментировала свои действия и говорила о прогнозах. Мы только начали свое лечение в этом замечательном центре, но возлагаем на него большие надежды. Особенно нравится нам слуховая терапия. Обратились мы в клинику "Центр Стимуляции Мозга" по адресу г. Киев, пр-т Василия Порика 13-Б по рекомендации друзей и не жалеем. Спасибо вам за надежду!

Юлия 06.06.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Огромное спасибо всему персоналу клиники. Очень внимательный вежливый персонал. В особенности хочу поблагодарить Жукова Андрея Владимировича врача - массажиста реабилитолога ЛФК, за чуткость внимательность и проявленный профессионализм и индивидуальный подход, к нашей непростой ситуации, у сына диагноз ДЦП. После тщательного обследования, рентгена и т.д. Андрей Владимирович, не только назначил эффективные процедуры ЛФК. Его волшебные руки просто сотворили чудеса. У нас появилась надежда, а самое главное у нашего Темы теперь боевой настрой и бесконечная вера в успех. Низкий поклон, вам, наш волшебный доктор, мы обязательно вернемся в назначенный срок.

Юрченко А В 01.06.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу выразить огромную благодарность врачу - реабилитологу Василенко Михаилу Васильевичу, за помощь поддержку и индивидуальный подход. Василий Михайлович, не только хороший врач, но и замечательный человек. Самое главное в лечении ДЦП - это вера в успех и хороший врач. Нам наконец-то повезло!

Валентина 03.05.2020

4.0
4.0

Лечение ДЦП у детей

Спасибо замечательной клинике за душевный прием и профессиональный персонал. Там есть все для реабилитации особенных деток. Огромная благодарность Ворошилову Евгению Александровичу, за заботу и подаренную надежду. Но к сожалению в связи мы не смогли пройти курс до конца, т.к это очень дорого для нас.

Макаров Михаил 12.04.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

С проблемой ДЦП обратились в клинику по рекомендации знакомых. Наблюдаемся там уже два года. Спасибо нашему Врачу Козубенко Ольге Геннадиевне, за чуткость внимание и поддержку. Просто профессионал своего дела.

Регина 07.03.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу выразить благодарность Козубенко Ольге Геннадиевне - неврологу от бога. Обратились с проблемой ДЦП у ребенка. Спустя месяц процедур ребенок научился лучше координировать свои движения, и для нас это огромный прогресс.

Василенко Елена 29.01.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу поблагодарить весь персонал центра стимуляции Мозга за внимательное отношение и профессионализм. В особенности выражаю огромную благодарность врачу-реабилитологу Буньковскому Евгению Петровичу.

Елена 14.12.2019

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Обратились в клинику с диагнозом ДЦП у трех летнего сына. Наш лечащий врач Василенко Михаил Васильевич отличный профессионал своего дела. За что огромное спасибо!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті