icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Дитячий нічний енурез

Нічне нетримання сечі - це неконтрольоване сечовипускання уві сні. У більшості випадків його причинами є вироблення надмірної кількості сечі в нічний час і невеликий обсяг сечового міхура.

Як лікувати дитячий нічний енурез

Енурез - це мимовільне сечовипускання уві сні, яке може бути як денним, так і нічним. До 1,5-2-х років дитина носить підгузок, і у неї нема потреби контролювати мимовільні процеси. До трьох років діти самостійно вчаться контролювати процес сечовипускання, прокидаються вночі або рано вранці при відчутті позовів. Іноді ця функція порушується і виникає енурез у дітей вночі. Хвороба може з'явитися і в підлітковому віці, причому може бути постійною або виникати в одиничних випадках, часто після стресових ситуацій.

Якщо в сім'ї виникає така ситуація, то не тільки батьки, а й сама дитина досить болісно на неї реагує.

Кілька фактів:

Медична наука вважає нічний енурез етапом у розвитку, який проходить кожна людина, коли вона вчиться контролювати функції тіла. Дитина повинна самостійно виробити звичку до 6 років, але близько 10% шестирічок зазнають труднощів. Часто проблема вирішується сама собою з часом, але в деяких випадках не обійтися без допомоги фахівців.

Причини патології

Перед тим, як лікувати дитячий нічний енурез, важливо з'ясувати причини розладу. Психічні фактори і фізіологія не виключають один одного, а завжди йдуть паралельно. Можна нескінченно пити ліки, але без усунення психологічних чинників проблема не вирішиться. Тому допомога психолога буде дуже до речі.

Виділяють такі причини захворювання:

Часто симптоми енурезу у дітей починаються безпосередньо перед початком відвідування дитячого саду, при труднощах в школі, при емоційному напруженні.

Причини дитячого енурезу

Психологічні Емоційне напруження, стреси, психологічний тиск в школі, конфлікти в родині.
Порушення реакції пробудження У дитини не сформувався умовний рефлекс прокидатися при відчутті позовів.
Органічна патологія Затримка дозрівання ЦНС, вроджені патології сечовидільної системи.
Генетичні чинники Існує генетичний взаємозв'язок: якщо один з батьків мав таку проблему, то ймовірність її виникнення у дитини близько 50%, якщо обидва - до 80%.
Інфекції Необхідно обстежити дитину на інфекції сечовивідних шляхів, захворювання нирок.

Фахівці відзначають, що надмірне захоплення гаджетами може стати причиною дитячого енурезу.Основну шкоду, який приносить захворювання - це психологічний дискомфорт для дитини, тому важливо оперативно вирішити проблему. У дітей наростають почуття провини, сорому, можуть розвиватися неврози.

Способи лікування

Лікування енурезу може зайняти деякий час, іноді до півроку, але спокійне ставлення батьків допоможе в подоланні труднощів.

Першим кроком має бути звернення до терапевта:

Основною ознакою енурезу є стан, коли днем малюк ходить в туалет часто і потроху, а вночі - спокійно і міцно спить.

Лікування дитячого нетримання сечі має кілька стадій:

Спеціаліст вирішить, ніж лікувати енурез у дитини в конкретному випадку.

Що важливо зробити батькам:

Психологічний стан і нервозність мами дуже сильно передається маляті.

Що мама може зробити самостійно

Важливо вчасно починати привчання дитини до горщика, рекомендується починати процес з 1,5 років, тоді до 2-2,5 років дитина навчиться контролювати фізіологічні процеси.

Не допускати:

Намагатися давати дитині менше рідини ввечері і ближче до ночі, допомагати дитині усвідомлювати бажання сходити в туалет, розмовляти і описувати відчуття. Вправа для будинку: домовитися з дитиною, що коли вона захоче в туалет, їй потрібно трохи почекати - лягти на спину і зрозуміти свої відчуття, а потім йти по нужді. Хороші результати показує такий спосіб лікування енурезу у дітей, як Аларм-терапія і спеціальний будильник. Це пристрій з вбудованим датчиком вологи, який дзвонить при мінімальному намоканні. В результаті дитина прокидається і встигає добігти до туалету.

Буває кілька видів будильників:

Зазвичай за півроку вдається домогтися стабільних результатів у виробленні умовного рефлексу.

До якого лікаря йти при енурезі:

Батьки повинні підтримати дитину, можна розповісти, як багато дітей мають подібну проблему, обов'язково підкреслити, що його люблять, не дивлячись ні на що.

Куди звернутися за допомогою

Енурез - це комплексна проблема, для вирішення якої може знадобитися консультація декількох фахівців: психолога, невролога, уролога і іноді ендокринолога. Тому бажано вибрати багатопрофільний медичний центр, де в одному місці приймають всі фахівці, можна здати аналізи і почати лікування.

Мінімальне обстеження для діагностики енурезу включає:

Залежно від ситуації можуть бути призначені додаткові дослідження. Запишіться на прийом вже сьогодні, щоб якомога швидше вилікувати нічний енурез у дитини. Батьківська підтримка і своєчасна допомога фахівців - це найважливіші кроки в лікуванні дитячого енурезу.

Джерела

Ціни

  • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

    60 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті