Дисциркуляторна енцефалопатія: симптоми і варіанти лікування
Дисциркуляторна енцефалопатія – це порушення циркуляції крові у мозку. Хвороба має три стадії розвитку. При такому діагнозі порушується робота мозку, що впливає на пам’ять, увагу та інші функції.
Причинами виникнення дисциркуляторної енцефалопатії є черепно-мозкові травми та захворювання: цукровий діабет, гіпертонія, аритмія та хвороба нирок. Ведуть до цієї недуги і вроджені ангіопатії.
Дисциркуляторна енцефалопатія: стадії хвороби
Відповідно до стадії, на якій знаходиться хвороба, симптоми трохи різняться між собою:
- Рання стадія. На цьому етапі характерними є головний біль, запаморочення, нестійкість при ходьбі, шум у вухах, швидка втомлюваність та проблеми зі сном.
- Друга стадія. Цей період характеризується значним погіршенням пам’яті та помітними проблемами з рівновагою при ходьбі.
- Третя стадія. Розвивається деменція та з’являється агресія в поведінці. Погіршуються всі симптоми, з’являється нетримання сечі й людина втрачає здатність піклуватися про себе.
Але поставити відповідний діагноз «дисциркуляторна енцефалопатія» і визначити стадію може лише кваліфікований лікар після серії досліджень.
Хронічна дисциркуляторна енцефалопатія: як її діагностувати
Діагностика захворювання передбачає огляд, оцінку симптомів, загальний і біохімічний аналіз крові, проведення неврологічних та психіатричних тестів, МРТ та КТ. Обсяг потрібних досліджень фахівець визначає, опираючись на стан пацієнта.
Для людей, які знаходяться в групі ризику, важливо проходити регулярне медичне обстеження. Вагомим є вибір медичного закладу для проведення діагностики. Клініка ЦСМ у Києві спеціалізується на хворобах, пов’язаних з мозком. У закладі є все необхідне обладнання і компетентні спеціалісти.
Як запобігти розвитку енцефалопатії
Надаючи перевагу профілактичним заходам, можна значно зменшити ризики захворювання. Запобігти недузі допоможе здоровий спосіб життя:
- хороший режим сну;
- збалансоване харчування;
- прогулянки на свіжому повітрі;
- відмова від шкідливих звичок;
- заняття спортом;
- контролювання ваги тіла;
- мінімізація солі в їжі;
- вчасне лікування серцево-судинної системи.
Людям зі схильністю до дисциркуляторної енцефалопатії необхідно проводити регулярні профілактичні огляди, щоб вчасно діагностувати хворобу.
Дисциркуляторна енцефалопатія: лікування при підтримці професіоналів
Одним з основних способів лікування недуги є терапія за допомогою лікарських препаратів. Задачею невролога є відновлення нормального кровопостачання головного мозку. Фахівець підбирає ліки, які нормалізують кров’яний тиск і покращують обмін речовин мозку. Крім цього, лікар визначає, чи є необхідність у проведенні хірургічного втручання, щоб відновити кровообіг в уражених судинах.
Вибір хорошого спеціаліста є ключовим у цьому питанні. Неправильне лікування може лише нашкодити та загострити хворобу. Правильно діагностувати захворювання і призначити терапію допоможе лікар-невролог в Києві.