Деменція – ефективні способи подолання захворювання
Деменція – це набута втрата когнітивних здібностей, достатньо важка хвороба не тільки для пацієнта, а і для його родини. Діагностика деменції вимагає спостережень з оцінкою порушень у повсякденному житті, з підтвердженням зміни поведінки членами родини. Розширене обстеження для лікування захворювання проводить клініка ЦСМ у Києві для пацієнтів усіх вікових груп. Лікар займається збиранням анамнезу психічного стану та симптомів деменції для виявлення порушень мови, пам'яті, уваги, візуально-просторового орієнтування.
Лікування деменції – найкращі практики у клінічній медицині
Люди описують свій досвід як втрати, що позбавляють їх можливості існувати автономно, незалежно від інших. Вони часто мають труднощі з орієнтацією, відчувають страх перед майбутнім і потребують допомоги. Фахівці підтримують якість життя хворих і проводять лікування деменції за допомогою:
- Фармакотерапії – застосування препаратів, що поліпшують когнітивні функції, уповільнюють процеси дегенерації мозку. Ліки допомагають контролювати симптоми деменції.
- Психосоціальної терапії. Це важливий компонент лікування. Групові та індивідуальні сесії психотерапії допомагають хворим і їх родинам справлятися з емоційними труднощами.
- Фізичної активності, що сприяє підтриманню загального здоров'я, зміцненню м'язів. Це позитивно впливає на самопочуття та активність пацієнта.
- Когнітивних тренувань. Різні методики для стимуляції розумової активності, завдання на пам'ять, логіку, увагу дають гарний результат.
Клінічні методи лікування ознак деменції орієнтовані на комплексний підхід, що враховує медичні, психологічні та соціальні аспекти хвороби. Такий метод дає змогу покращувати якість життя пацієнтів і надавати їм інструменти для боротьби з викликами, якими є деменція.
Чому виникає хвороба: причини деменції
Що таке деменція? Це термін, який використовується для опису групи симптомів, які впливають на пам'ять, мислення та соціальні здібності. Це не окреме захворювання. Різні види деменції можуть бути викликані кількома станами та захворюваннями. Головні причини:
- Старіння організму. З роками мозок втрачає клітини, що може призвести до погіршення когнітивних функцій.
- Захворювання мозку, такі як хвороба Альцгеймера та судинна деменція, що можуть пошкодити мозок.
- Генетичні чинники, спадковість – деякі гени підвищують ризик розвитку деменції.
- Травми голови, які збільшують ймовірність розвитку деменції, особливо у спортсменів або військових.
- Спосіб життя – нестача фізичної активності, паління та нездорове харчування сприяють появі ознак деменції.
Важливо розуміти, що багато з цих чинників взаємопов'язані, тому підтримання здорового способу життя може знизити ризики. Скільки живуть із деменцією, залежить від типу, стадії хвороби й особливостей організму. Захворювання прогресує у всіх по-різному, але розвиток деменції, прояви якої не дають змоги вести звичний спосіб життя, може бути сповільнений. Регулярні медичні огляди та правильне комплексне лікування допоможуть підтримувати мозок у формі та подолати захворювання. Лікар невролог у Києві із клініки «ЦСМ» виконає обстеження та призначить ефективну терапію.